O nás

Kdo jsme a co děláme

Spolek Příbramské kočky, z. s., byl založen na ustavující schůzi 28. 6. 2019 díky skupině několika dobrovolníků, kteří hromadně odešli ze Spolku pro  kočku a kterým není lhostejný každým rokem rozrůstající se počet opuštěných, nechtěných či týraných koček.

 

Hlavním úkolem spolku je odchyt a kastrace toulavých koček, aby se již dále nemnožily, a následná péče o ně.

Odchycené kočky dáváme kastrovat na veterinární kliniku na Zdaboři, kde nám poskytují veškerou léčbu, včetně očkování

a odčervení.

Po kastraci jsou kočky umístěny na doléčení do domácích depozit u členů spolku, a to často i na několik týdnů, což je pro rodiny našich členů velmi náročné. Zdravé kočky předáváme zájemcům k adopci, případně je vypouštíme do původního teritoria.

O vypuštěné kočky nadále pečujeme, zejména je krmíme a snažíme se je socializovat a pak je předat do adopce. Dále pečujeme o kočky v depozitech, které již není možné pro stáří nebo nemoc umístit.   

Každodenně jsou kočky krmeny na několika krmných místech. Aby krmivo v případě deště nebylo znehodnoceno, zhotovujeme budky, do kterých kočkám dáváme krmivo. Velkou nesnází pro opuštěná zvířata je přezimování. 

Snažíme se na spoluobčany působit i články v tisku (zejména v Periskopu a Kahanu), aby si uvědomili těžkou situaci opuštěných zvířat a aby jim neubližovali.                     
                                                                                                                                                       předseda  Václav Štefan

      

Všechny tyto aktivity znamenají mnohdy velikou - nejen fyzickou - ale hlavně finanční zátěž.

Proto budeme vděčni za vaši pomoc v podobě hmotných darů či přispění jakékoliv částky na náš

transparentní účet - 2401700760/2010

Děkujeme

 

MVDr. Pavel Vokrouhlík daroval kočkám v depozitu interaktivní myšku. Jak je vidět, velmi je zaujala a "lovit" myš je opravdu baví. U vytržení byly i s dalším dárkem, který dostaly z akce Modes robes pořádané Gertrudami ve sportovní hale - se šantovými polštářky. Její vůni si opravdu vychutnávaly plnými doušky. Veterinární klinice děkujeme i za vizitky, které nám věnovala.

Na obrázku může být: people sitting , table , cat a indoor   Není k dispozici žádný popis fotky.   Na obrázku může být: cat a indoor

 

Závěrečná zpráva pro rok 2019

Od vzniku našeho spolku 28. 6. 2019 prošlo do 31. 12. 2019 našima rukama celkem 83 koček, vykastrováno bylo 13, vypuštěno zpět na krmicí místo 11 plachých koček, umístěno v rodinách bylo pět koček, vrácen majiteli byl jeden kocour, zemřely dvě kočky, jedna se ztratila z krmicího místa.

Od města Příbram jsme dostali finanční podporu 50.000,- Kč na kastrace, vakcinace a léčení koček, 12.917,-  Kč nám přišlo na náš transparentní účet a 85.000 jsme platili z našich rodinných rozpočtů na krmivo bezprizorních koček.

 

Webové stránky zdarma